Zdravé sušienky

Skvelé sušienky pečieme s láskou z poctivých surovín podľa tradičných aj moderných receptov. Dbáme na kvalitu a prihliadame na zdravý životný štýl.
Skvelé sušienky nemajú vždy dokonalý tvar, lebo ich pripravujeme poctivo ručne a sústredíme sa hlavne na ich chuť.
Skvelé sušienky nevydržia tak dlho, ako tie vyrábané priemyselne, lebo sú pečené z čerstvých surovín bez pridania umelých konzervantov a inej chémie na predĺženie trvanlivosti.
Občas sa stane, že si na svoju objednávku musíte počkať. To preto, že sušienky nepečieme na sklad, aby boli vždy čerstvé práve pre Vás.
Náš sortiment sa neustále rozširuje a recepty zlepšujú aj vďaka Vašej spätnej väzbe. Veríme, že každý názor je dôležitý a tak každý týždeň vylosujeme jedného z Vás, ktorý nám napísali a posielame mu balíček nových sušienok na ochutnanie.

Základom našich sušienok je okrem pšeničnej múky aj špaldová múka. Špaldová múka má vyšší obsah proteínov, vitamínov rady B a minerálov ako bežná múka. Je aj ľahšie stráviteľná a podporuje budovanie imunitného systému, ktorý sa nachádza v našom tráviacom trakte.

Používame aj kukuričnú, žitnú, pohánkovú a ryžovú múku. Do niektorých sušienok pridávame netradičné druhy múky – hrachovú, kokosovú, banánovú a tapiokovú múku.

Aby sušienky skvele chutili používame pravé maslo, kokosový tuk, arašidové a mandľové maslo. V slaných nájdete olivový, tekvicový a konopný olej.

Vo väčšine sušienok nahrádzame klasický biely cukor zdravším – hnedým nerafinovaným cukrom.

Pripravujeme aj zdravé sušienky sladené stéviou a xylitolom (brezový cukor) vhodné pre diabetikov alebo tých, ktorý chcú mlsať zdravšie, alebo s menším množstvom kalórií.

Pre skvelú chuť našich sušienok používame kvalitné orechy ( vlašské, lieskové, arašidy…), čokoládu, sušené ovocie a rôzne sezónne plodiny.

ČAJOVÉ PEČIVO

krehké maslové pečiatkové sušienky v rôznych príchutiach :
Citrón
Pomaranč
Škorica
Perník
Kakao
Kokos
Punč
Káva
Mix

zloženie: pšeničná a špaldová múka, maslo, vajce, cukor. Podľa druhu chemicky neošetrená kôra a šťava citrusov , korenie, kokos, kakaový prášok a káva
alergény : lepok , vajce

PERNÍČKY

Nadýchané a voňavé perníčky, ktoré obľubujú milovníci výraznejších chutí a nielen vo vianočnom období. Plnú chuť im dodáva škorica, zázvor, klinček, badyán a muškátový kvet. Sladíme ich medom od včelárov z južného Slovenska.

zloženie: pšeničná a špaldová múka, maslo, vajce, med, hnedý cukor, zmes korenia, kakaový prášok
alergény : lepok , vajce

KAPUČÍNO ŠPIRÁLKY

Lahodné kapučíno schované v malej sušienke. Bledá časť je obohatená o sušené mlieko a do tmavej je pridaná káva, takže výsledná chuť pripomína šálku tohto obľúbeného nápoja.

zloženie: pšeničná a špaldová múka, maslo, vajce, cukor, sušené mlieko, káva
alergény : lepok , vajce, mlieko

KOKOSOVÉ A KOKOSOVO ČOKOLÁDOVÉ SUŠIENKY

Sušienky s vôňou a chuťou kokosu v dvoj variantoch – čisto kokosové a kokosovo čokoládové (tie majú podobnú chuť známych sušienok KOKA z môjho detstva)

zloženie: pšeničná a špaldová múka, kokosové maslo, vajce, hnedý cukor, kokos, kakaový prášok
alergény : lepok , vajce

ARAŠIDOVÉ ŠTVORLÍSTKY

Arašidové maslo dodáva sušienkam plnú chuť a sekané arašidové oriešky zasa chrumkavosť.

zloženie: pšeničná a špaldová múka, arašidové maslo, vajce, hnedý cukor, arašidy
alergény : lepok , vajce, arašidy

MANDĽOVÉ ŠPIRÁLKY

Krehké sušienky plné mandľovej chuti a vanilky. Ich chuť pripomína tradičné vanilkové rožky. Pečieme ich z mandľovej múky, na požiadanie ich vieme pripraviť aj z iných druhov orechov : vlašské, lieskovce a pod.

zloženie: špaldová múka, mandľová múka, maslo, vajce, hnedý cukor, vanilkový extrakt
alergény : lepok , vajce, orechy – mandle

COOKIES

Tradičné americké sušienky vždy z čerstvých surovín a v  mnohých príchutiach.
S  horkou čokoládou
S  mliečnou čokoládou
S  tromi druhmi čokolády (horká, mliečna, biela)
S  lieskovcami a brusnicami
S  arašidmi a  bielou čokoládou
Slaný karamel s  arašidmi
Kokos a  horká čokoláda
Vlašský orech a  sušené slivky

zloženie: špaldová múka, mandľová múka, maslo, vajce, hnedý cukor, vanilkový extrakt
alergény : lepok , vajce, orechy – vlašské, lieskové, arašidy

DETSKÉ KEKSY

Sú vhodné pre deti už od 1 roka, obsahujú špaldovú a kukuričnú múku, sú len jemne prisladené hnedým cukrom. Pre zdravie našich detí do nich pridávame mladý hrášok, mrkvové pyré, cuketové hoblinky, tekvicový či batátový pretlak.

zloženie: špaldová múka, kukuričná múka, maslo, vajce, hnedý cukor, mrkva, cuketa, hrášok, tekvica, batáty
alergény : lepok , vajce

ČOKOLÁDOVÉ CRINKLES

Sú lahodné bochníčky s krásnym mramorovým efektom na povrchu. Majú vysoký podiel kvalitného kakaového prášku. Keďže sa pred pečením obaľujú v cukre, do cesta sa pridáva len minimum cukru. Tým dostávajú svoju typickú horkosladkú chuť.

zloženie: špaldová múka, pšeničná múka, maslo, vajce, hnedý cukor, vanilkový extrakt, kakaový prášok, práškový cukor na obaľovanie
alergény : lepok , vajce

CVIKLOVÉ CRINKLES

Sú obmenou tradičných čokoládových, ale miesto kakaa je hlavnou príchuťou cvikla. Cvikla dodáva sušienkam nielen lahodnú chuť ale aj atraktívnu farbu. Táto princeznovská ich robí zaujímavými a obľúbenými u dievčatiek.

zloženie: špaldová múka, pšeničná múka, maslo, vajce, hnedý cukor, cvikla, cviklový prášok, práškový cukor na obaľovanie
alergény : lepok , vajce

MRKVOVÉ CRINKLES

Sú obmenou tradičných čokoládových, ale miesto kakaa je hlavnou príchuťou mrkva a pomaranč. Šťavnatosť týmto crinkles dodáva mrkva varená v pomarančovej šťave s trochou pomarančovej kôry.

zloženie: špaldová múka, pšeničná múka, maslo, vajce, hnedý cukor, mrkva, chemicky neošetrený pomaranč, práškový cukor na obaľovanie
alergény : lepok , vajce

Slané sušienky

Ak momentálne nemáte chuť na sladké, alebo chcete vyskúšať niečo nové, odporúčame naše skvelé slané sušienky. Majú delikátnu chuť, sú jemne slané a hodia sa na posedenie pri vínku, či pivku, ale rovnako dobre zaženú malý hlad v kancelárií alebo na prechádzke v parku.

Výber chutí je široký a neustále skúšame a pridávame ďalšie. Tak ochutnajte aj vy a zistite, ktoré sú vaše najobľúbenejšie!

CELOZRNNÉ SUŠIENKY

jemne slané sušienky z celozrnnej žitnej a špaldovej múky v tvare tyčiniek alebo obdĺžnikov.

zloženie: elozrnná žitná múka a špaldová múka, olivový olej, droždie, vajce, soľ.

Aktuálne príchute :
Sušené paradajky a bazalka
Sušené huby a pažítka
Olivy a oregano
Cesnak a bazalka
Semienka – chia, ľan, sezam, slnečnica
Vlašské orechy a mak

Pridané ochucujúce suroviny: sušené paradajky, bazalka, pažítka, sušené huby, čierne olivy, oregano, cesnak, chia semienka, ľanové semienka, sezam, slnečnicové semienka, mak, vlašské orechy
alergény : lepok , vajce , semienkové sušienky obsahujú sezam (na požiadanie sa dá vynechať), orechové sušienky obsahujú vlašské orechy

SYROVÉ SUŠIENKY

slané sušienky z pšeničnej, špaldovej a kukuričnej múky v tvare tyčiniek alebo obdĺžnikov.

zloženie: pšeničná múka, kukuričná a  špaldová múka, olivový olej, syr, vajce, soľ, mlieko

Aktuálne príchute :
Encián a vlašské orechy
Údená šunka a bazalka
Niva a sušené figy
Slaninka a cesnak
So sušenou cibuľkou
Sušené paradajky a bazalka
Eidam a chilli
Tekvicové (tekvicový olej a semienka)
Bryndza a slaninka

Pridané ochucujúce suroviny: sušené paradajky, bazalka, cesnak, vlašské orechy, sušené figy, sušená cibuľka, chilli, syr s modrou plesňou, syr s bielou plesňou, tvrdý syr, slanina, údená šunka, tekvicový olej a seminka, bryndza, slanina
alergény : lepok , vajce , mlieko, orechové sušienky obsahujú vlašské orechy